31 dobrych praktyk komunikacji zespołowej - obserwacje z 30 min warsztatów.
31 dobrych praktyk, które pojawiły się w 30 minut – obserwacja ze szkolenia z komunikacji zespołowej W ramach szkolenia ze skutecznej komunikacji i współpracy zespołowej zrealizowaliśmy ćwiczenie, podczas którego przez około 30 minut uczestnicy – podzieleni na dwa zespoły – pracowali nad planem wdrożenia swoich projektów. W tym czasie siedziałam pomiędzy zespołami i zapisywałam swoje obserwacje. W podobnych sytuacjach zazwyczaj mam kartkę podzieloną na dwie części: po jednej stronie notuję dobre praktyki, a po drugiej rzeczy, które warto omówić, aby szukać pomysłów na udoskonalenie – co można zrobić inaczej, lepiej, skuteczniej, przyjemniej. Tym razem jednak przez 30 minut „kopciło się spod długopisu” . Kiedy później czytałam uczestnikom swoje obserwacje, okazało się, że zanotowałam wyłącznie dobre praktyki. I było ich aż 31. Na potrzeby tego artykułu zmodyfikowałam ich brzmienie tak, aby zachować anonimowość organizacji, z którą pracowałam, a jednocześnie umożliwić osobom z róż...